Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Często zadawane pytania (FAQ)

Jak działa serwis?

Wypełnij formularz kontaktowy i zdecyduj z jakiego rodzaju porady chcesz skorzystać - prostej porady czy rozbudowanej konsultacji. Następnie odpowiedz na pytania związane z wywiadem farmaceutycznym na temat swojego stanu zdrowia i opłać poradę, korzystając z przesłanych na maila załączników. Po wykonaniu tych czynności oczekuj na odpowiedź, otrzymasz ją również mailowo najszybciej jak to możliwe.

Czy usługi są płatne?

Tak, koszty porady wahają się od 50 do 200 zł, w zależności od wybranej Usługi. Szczegółowe ceny widoczne są podczas procesu rezerwacji konkretnej Usługi.

Która usługa będzie najlepsza dla mnie?

Zachęcam do zapoznania się z opisem każdej z usług dostępnych na stronie. W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu i zadawania pytań poprzez Formularz kontaktowy, mailowo na adres kontakt@farmaceutycznie.pl albo telefonicznie. Porady i konsultacje przeznaczone są dla pacjentów, którzy chcą uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania. Przegląd lekowy przeznaczony jest dla pacjentów, którzy nie mają konkretnych pytań, ale chcieliby wiedzieć czy ich leki są stosowane we właściwy sposób. Usługa Nowy Lek przeznaczona jest dla pacjentów dopiero rozpoczynających leczenie jednym preparatem.

Co się stanie, jeśli zarezerwuję nie ten rodzaj usługi, który jest mi potrzebny?

Po rezerwacji terminu możliwa jest zmiana rodzaju usługi, zarówno jeśli rezerwacja dokonana była przez pomyłkę oraz jeśli w trakcie konsultacji wyniknie taka potrzeba. Przykładowo pacjentowi, który stosuje wiele leków i ma wiele pytań, na które chciał poznać odpowiedź podczas Konsultacji, może zostać zaproponowany przegląd lekowy, podczas którego podsumowane zostaną wszystkie leki i udzielone wszystkie odpowiedzi. W celu zmiany rodzaju usługi należy kontaktować się poprzez Formularz kontaktowy, mailowo na adres kontakt@farmaceutycznie.pl albo telefonicznie.

Ile czasu będą trwały konsultacje i kiedy otrzymam odpowiedź?

Po rezerwacji staram się przesłać do pacjenta formularze wywiadu farmaceutycznego najszybciej jak to możliwe - najczęściej jeszcze tego samego dnia roboczego lub na następny dzień. Właściwa porada i odpowiedź uwzględniająca dane na temat stanu zdrowia oraz podsumowanie porady zostaną przesłane w możliwie najszybszym terminie. Czasem jeszcze tego samego dnia, choć zazwyczaj w ciągu kilku najbliższych dni.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Niezależnie od rodzaju porady należy zarezerwować termin poprzez znajdujący się u dołu strony przycisk "Rezerwacja" i, korzystając z formularza kontaktowego, opisać jaką usługę oraz w jakim terminie chciałoby się zarezerwować. Następnie należy oczekiwać na odpowiedź mailową zawierającą dalsze instrukcje oraz formularze i zgody na podany przez siebie adres poczty elektronicznej, co następuje zazwyczaj do dwóch dni roboczych od momentu rezerwacji. Formularze i zgody należy wypełnić i odesłać na adres kontakt@farmaceutycznie.pl, najlepiej w odpowiedzi na poprzednią wiadomość. Porada zostanie udzielona najszybciej jak to możliwe na podany adres mailowy. W razie potrzeby możliwy będzie kontakt telefoniczny.

Co mam zrobić jeśli nie zdążę dosłać dokumentów do czasu zarezerwowanego terminu?

O takiej sytuacji najlepiej poinformować mailowo lub telefonicznie - często istnieje możliwość przeniesienia usługi na inny termin. Jeśli nie uda się przełożyć terminu, usługa przepada.

Czy po otrzymaniu odpowiedzi i zakończeniu konsultacji mogę jeszcze o coś dopytać?

Jak najbardziej! Na wszelkie pytania, które nie zostały wyjaśnione, odpowiadam mailowo lub telefonicznie. Zależy mi, aby wszystkie wątpliwości zostały rozwiane.

Czy mogę skorzystać z usług, jeśli nie udało mi się dostać do lekarza?

Tak, należy jednak pamiętać, że konsultacje z farmaceutą nie zastępują wizyty u lekarza. Podczas konsultacji możesz uzyskać pomoc dotyczącą samoleczenia, preparatów dostępnych bez recepty, stosowania już zaordynowanych leków, jednak zawsze może zaistnieć konieczność dalszych konsultacji z lekarzem. W takim przypadku dowiesz się o tym podczas konsultacji.

Czy mogę skorzystać z usług dla osoby trzeciej (dziecka, osoby starszej pod opieką)?

Tak, jednak w przypadku osób powyżej 16 roku życia za wyraźną zgodą osoby, której konsultacje mają dotyczyć. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w takim przypadku pośredniczyć w konsultacjach lub wziąć w nich udział razem.

Co otrzymam w trakcie konsultacji?

W trakcie porady oraz konsultacji każdy pacjent otrzymuje odpowiedzi na zadane pytania oraz inne niezbędne wskazówki, wynikające z problemu, z którym się zgłosił. Ponadto po zakończeniu każdej z usług Pacjent otrzymuje dokument z podsumowaniem zaleceń. Jeśli w trakcie korzystania z oferowanych usług wyniknie taka konieczność, Pacjent otrzyma także drugi dokument - raport (informację zwrotną) dla lekarza prowadzącego, które powinien przekazać swojemu lekarzowi.

Czym różnią się oferowane usługi?

Porady farmaceutyczne dotyczą zwykle jednego lub dwóch leków i problemów terapeutycznych i udzielane są na podstawie pytania od pacjenta.
Konsultacje farmaceutyczne to rodzaj rozbudowanej porady, dotyczą bardziej złożonych problemów oraz większej ilości leków i również udzielane są na podstawie pytań od pacjenta. Zakładają kompleksowe podejście do jego problemów.
Przegląd lekowy jest usługą obejmującą pełen przegląd leków stosowanych przez pacjenta wraz z instruktarzem dotyczącym ich stosowania oraz oceną terapii. Ma na celu wyeliminowanie błędów terapeutycznych i ułatwienie pacjentowi stosowania leków.
Usługa Nowy Lek jest trzyetapową konsultacją farmaceutyczną, zapewniającą pomoc dla pacjenta, który otrzymał nowy produkt leczniczy. Skierowana jest do pacjenta, który w ramach terapii choroby przewlekłej otrzymał po raz pierwszy receptę wypisaną na lek wcześniej przez niego niestosowany.

Czy można umówić się na wizytę domową?

Niestety na chwilę obecną nie ma możliwości umówienia się na wizytę domową.

Powered by Quick.CmsDesign ProjektGraficzny.com